BANANY - Twoje paliwo treningoweDzisiaj coś z ciekawostek – jeśli szukasz dodatkowego źródła energii podczas Twojego treningu, banan może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.
Ostatnie badania, pokazały, że banany są równie efektywne w dostarczaniu energii jak napoje sportowe. Badania te zostały przeprowadzone na kolarzach podczas 75-km wyścigu (trwającego około 3 godzin), podczas którego kolarzom co 15 minut podawano szklankę napoju lub połowę banana.
Badania potwierdziły, że banany są nie tylko świetnym paliwem treningowym. Są także bogatsze w antyoksydanty, mają więcej witamin i zawierają więcej zdrowych cukrów.
Banany i napoje sportowe dostarczają koniecznych węglowodanów do wykorzystania podczas dłuższego wysiłku fizycznego. Pamiętaj jednak o tym, że banany nie nawodnią Twojego organizmu i nie dostarczą odpowiedniej ilości sodu. Jeśli więc zdecydujesz się na banana podczas Twojego treningu, nie zapomnij również o regularnym piciu wody (tak,byś nie straciła więcej niż 2% swojej masy ciała) i dostarczeniu odpowiedniej ilości sodu.