Dzisiaj nie spałam pół nocy, zastanawiając się czy poruszyć ten temat tutaj na stronie. Zapewne to, co napiszę, jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej, ale cóż – obiecałam sobie, że blog będzie od serca, więc piszę.

Każdego dnia dostaję od Was wiele maili. Każda  z Was boryka się z innymi problemami. Czasem są to zaburzenia odżywania, czasem chęć zmiany wyglądu lub zmiana odżywiania. Wiele z tych maili łączy jedno – ich autorki mają obniżone poczucie własnej wartości a ich chęć dążenia do doskonałości jest czasem silniejsza niż zdrowy rozsądek. Dążeniu do perfekcji poświęcamy całe życie! Chęć bycia pięknym i szczupłym często przysłania nam to, co w życiu najważniejsze. Staramy się ulepszać swojej diety (niestety często kończy się to niezdrowym ucinaniem kalorii), trenujemy ciężej, myślimy i żyjemy jedynie dla osiągnięcia swoich celów.

Skupmy się na chwilę na wyglądzie. Nie sądzisz, że gdyby wokół nie było żadnych kobiet, czułabyś się świetnie w swoim ciele? To właśnie porównywanie się do innych sprawia, że zaczynamy myśleć – chcę tak wyglądać, chcę mieć takie nogi, chcę być tak atrakcyjna, chcę być szczupła. Czy tak nie jest?

Kiedy zaczynamy porównywać się do swoich wzorców idealnej kobiety, naszą uwagę skupiamy jedynie na swoich niedoskonałościach. Zapominamy o tym, że jesteśmy osobami wyjątkowymi. Zapominamy o tym, że każda kobieta jest piękna! Każda jest inna, ale zawsze wyjątkowa!

Jeśli nie będziesz o tym pamiętać, myślisz że będziesz szczęśliwa? Czy już nie męczy Cię to, że nie akceptujesz samej siebie? Czy myślisz, że Twoje dążenie do perfekcji, kiedyś się skończy? Myślę, że nie. Zawsze znajdziesz kogoś, kto ma ładniejsze włosy, szczuplejszą łydkę czy ładniejszy kolor oczu. Zawsze będziesz uważać, że jest coś do poprawienia, a perfekcji nie zobaczysz nigdy. Zapomnisz przy tym o jednym – nie ma ludzi idealnych!! Osoba, która dla Ciebie ma idealną figurę, Twojej koleżance może się nie podobać, a sama “Pani idealna” z pewnością ma swoje niedoskonałości.

Zacznij patrzeć na siebie, jak na osobę wartościową! Nie musisz być idealna – tacy ludzie nie istnieją! Każdy ma jakieś kompleksy! I jest to coś zupełnie naturalnego!

Nie ma nic złego w dążeniu do celów, nawet związanych ze swoim wyglądem fizycznym. Nie pozwól jednak, aby Twoja droga do perfekcji, była sensem Twojego życia. Nie pozwól aby odebrała Ci szczęście i radość z życia! Zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś! Bądź pewna siebie i swoich wartości. Nieważne ile ważysz. Nieważne jaki masz nos. Nieważne, czy Twoje nogi są krzywe czy proste. Zawsze, ale to zawsze pamiętaj, że jesteś osobą wyjątkową!

Twój obraz doskonałości – czy jest prawdziwy

 

Trochę ciężaru udało mi się zrzucić…chociaż zawsze będę czuła niedosyt. Jest jeszcze tyle do pisania – choćby nawet o tym, jak często poświęcamy nasze zdrowie…A życie mamy tylko jedno…Mam tyle myśli, których nawet nie potrafię ubrać w słowa. Mam jednak nadzieję, że każdy post na tej stronie, tworzy jeden obraz, tego co chcę przekazać;)

Do tego postu chcę dodać 2 filmiki. Jeden bardzo popularny z kampanii Dove, drugi, o którym było głośno ostatnimi czasy. Nie chcę zagłębiać się w temat wpływu mediów na nasz obraz doskonałości. Chcę jedynie żebyś zobaczyła jak bardzo ten obraz jest zaburzony i nieprawdziwy…Niesamowite, prawda?

Podsumowując, chcę Cię o coś prosić. Zastanów się nad tym co napisałam i jakie jest Twoje podejście do tego tematu. Zdaję sobie sprawę, że opinii będzie mnóstwo.

Spróbuj też napisać sobie na lustrze – “JESTEM PIĘKNA I WYJĄTKOWA”! Patrz na ten napis i powtarzaj go sobie codziennie, aż uwierzysz i zaczniesz patrzeć na siebie mniej krytycznie!

Powodzenia!