Zacznę od dobrej wiadomości. Świadomość tego co jemy, jest coraz większa. Z moich obserwacji wynika, że coraz więcej osób zmienia nawyki żywieniowe i chce jeść zdrowo. Super! Czy wybierając jednak produkty, które od zawsze uważane są za zdrowe, możemy mieć pewność,, że właśnie do takich one należą? Niekoniecznie.  Zobacz, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę.

jogurtJogurty. Od zawsze uważane są one za zdrową przekąskę. Niestety, dzisiaj duża część jogurtów, nie należy do tych najzdrowszych. Tutaj w szczególności należy zwrócić uwagę na skład jogurtów owocowych. Unikaj w szczególności tych, które w składzie mają syrop glukozowo – fruktozowy. Zazwyczaj dobrym wyborem są jogurty naturalne.

 

 

chlebChleb pełnoziarnisty. Z góry zakłada się, że jeśli chleb jest pełnoziarnisty, jest zdrowszy. Zawsze spójrz na skład.  Upewnij się, że rzeczywiście jest on wykonany w 100 % z pełnego ziarna. Nie powinien on zawierać żadnych ulepszaczy i składników konserwujących. Przeczytaj więcej: Jak zrobić zdrową kanapkę?

 

 

sałatkaSałatki. Jeśli sałatka miałaby się składać  jedynie z samych warzyw, można by śmiało powiedzieć, że jest zdrowa. Niestety, dzisiaj do sałatek dodaje się niezdrowe sosy czy pieczywo.  Upewnij się, że sos wykonany jest z jogurtu naturalnego czy greckiego. Z pieczywa możesz zrezygnować całkowicie.

 

 

owoceSuszone owoce, w szczególności banany. Nie każde suszone owoce są zdrowe. W szczególności te, do których dodaje się dużą ilość cukru, czy w przypadku chipsów bananowych, tłuszczu. Zawsze czytaj etykiety.

 

 

 

platkiZbożowe płatki śniadaniowe. Sama nazwa brzmi zdrowo i zachęcająco. Płatki śniadaniowe, nawet te zbożowe, są jednak bardzo często  przetwarzane . Ponadto, dodaje się do nich różne ulepszacze, w tym syrop glukozowo – fruktozowy.

 

 

 

orzechyOrzechy. Orzechy są zdrowe – zazwyczaj. Często jednak, dodaje się do nich, w szczególności do mieszanek, dużą ilość soli czy cukru. Jeśli chcesz mieć pewność, że to co jesz jest zdrowe- zrób własną mieszankę, z naturalnych orzechów.

 

 

 

Sama widzisz, że nie zawsze to co wygląda na zdrowe, takie właśnie jest. Pamiętaj, żeby zawsze czytać etykiety. Tam dowiesz się wszystkiego i będziesz mieć pewność, że produkty, które wybierasz, są pełnowartościowe i zdrowe.

Przeczytaj więcej i bądź świadoma tego co jesz – Poradnik Konsumenta.