jak nie przytyc w Swieta

Czy zgodzisz się ze mną, że to właśnie grudzień jest miesiącem, kiedy więcej jemy, robimy sobie przerwę od treningów i niestety najczęściej tyjemy? Mało osób z nas myśli : “od pierwszego grudnia daję z siebie wszystko i zaczynam przygotowania do sezonu bikini”, prawda? Najczęściej w grudniu odpuszczamy, a nowe postanowienia realizujemy zaraz po Sylwestrze. Tak jest zazwyczaj.

Grudzień, a w szczególności okres świąteczny, wcale nie musi kojarzyć się nam z dodatkowymi kilogramami. Ten czas również może być zdrowy i to nie kosztem rezygnowania z tego co kochamy najbardziej. Mam dla Ciebie kilka wskazówek:

1. Bądź aktywna. Nie musi to być siłownia. Sam spacer ma tu ogromne znaczenie. Nie rezygnuj również ze swoich założeń treningowych. Dzięki temu nie wypadniesz z rytmu i łatwiej będzie Ci pamiętać o swoich zasadach, również tych związanych z dietą. Warto również same święta spędzić aktywnie z rodziną.

2. Jedź regularnie. Okres świąteczny jest zazwyczaj dość zabieganym czasem.  Dbanie o regularność posiłków może być tu niemałym wyzwaniem. Jeśli zrezygnujesz z posiłku w ciągu dnia, prawdopodobnie zjesz więcej wieczorem. A co jeśli w planach masz Wigilię w pracy? Nigdy nie idź na nią głodna. Pamiętaj również o pełnowartościowym śniadaniu.

3. Zdrowa Wigilia? Dlaczego nie. Istnieje wiele sposobów, aby potrawy świąteczne były zdrowsze, niż te tradycyjne. Nie musisz dużo zmieniać. Wystarczy, że zamiast smażonej ryby w panierce zrobisz pieczonego pstrąga, a do sałatki zamiast majonezu dodasz jogurt grecki. Warto również postawić na warzywa. W tym czasie jemy je w ograniczonych ilościach. Warto zjeść porcję takich warzyw, jeszcze przed kolacją wigilijną. Ja w tym roku przełamuje tradycję (ciekawe co na to moja rodzina:)

4. Pij wodę. W zabiegany okres świąteczny i potem  w same święta, o wodzie zapominamy bardzo często. Pamiętaj, głód często można pomylić z pragnieniem. Jeśli będziesz regularnie pić, zwiększysz swoją szanse, żeby uniknąć przejedzenia.

5. Ciesz się okresem Świątecznym. Czy nie zgodzisz się ze mną, że grudzień jest magicznym czasem? Ja już czuję Święta i nie mogę się ich doczekać! Wykorzystaj ten czas i ciesz się każdą chwilą spędzoną z rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście, warto pamiętać o zdrowej diecie nawet w Święta, nie daj się jednak zwariować.  Kieruj się zasadą 80/20. Jeśli 20 % Twoich wyborów żywieniowych nie należy do najlepszym, wciąż jesteś na dobrej drodze.

Podziel się swoimi sposobami;)

Ściskam ciepło!