Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa jeśli chcesz zachować szczupłą sylwetkę. O tym pewnie wiesz.  O diecie pisałam często – 5 regularnych posiłków, duża ilość warzyw, wartościowe źródła węglowodanów, białek, tłuszczy, odpowiednia ilość wody, to klucz do tego, aby Twój metabolizm pracował na najwyższych obrotach. To, w konsekwencji, pozwoli Ci spalać więcej kalorii każdego dnia i szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dzisiaj jednak o treningu – jak trenować, żeby podkręcić swój metabolizm i schudnąć? Zobacz kilka wskazówek:

Jak przyspieszyc metabolizm 5 wskazówek treningowych

1. Wprowadź do swojego planu trening siłowy. Jest to bardzo proste  – siłowy trening pozwoli Ci zbudować masę mięśniową, co w konsekwencji sprawi, że podniesie się Twój metabolizm spoczynkowy – spalisz większą ilość kalorii każdego dnia (nawet w dni beztreningowe).

2. Dodaj interwały. Nic nie przyspiesza metabolizmu tak dobrze jak mieszanie intensywności podczas jednej sesji treningowej. Czy wiesz, że po treningu interwałowym możesz spalać dodatkową ilość kalorii nawet 48 godzin po jego zakończeniu? Przeczytaj więcej – Wszystko o treningu interwałowym.

3. Podczas treningu angażuj wiele mięśni w jednym czasie i łącz ćwiczenia w superserie (wykonywanie kilku ćwiczeń bez żadnych przerw). Dzięki temu nie tylko spalisz więcej kalorii podczas treningu, ale Twój organizm podkręci metabolizm, w czasie regeneracji.

4. Zadbaj o odpowiednią regenerację. Jeśli trenujesz za dużo, Twój organizm jest narażony na przetrenowanie. Pojawić się może nie tylko zmęczenie, ale i brak snu i apetytu. Czynniki te wpływają na spowolnienie metabolizmu. Czas regeneracji jest niekiedy ważniejszy niż sam trening.

5. Zadbaj o odpowiednią motywację. Udowodniono, że nastawienie ma ogromny wpływ na to, jak intensywny będzie Twój trening. Jeśli wykonasz go na najwyższych obrotach, spalisz więcej kalorii na treningu i w czasie odpoczynku. Odpowiednia muzyka? Otoczenie? Partner treningowy? Zbliżające się zawody czy sezon bikini? Dobra motywacja to podstawa 😉

Nie zapomnij o diecie! Koniecznie przeczytaj – Jak jeść, żeby schudnąć i Najważniejsze zasady zdrowej diety!