Aby cieszyć się mocnym i płaskim brzuchem należy zadbać o 2 rzeczy – odpowiedni trening i racjonalną dietę (przeczytaj więcej 3 sposoby na płaski brzuch). W każdym planie powinny znaleźć się ćwiczenia, które będą angażować każdą część mięśni brzucha, od mięśni prostych, po skośne. Standardowe brzuszki nie wystarczą. Zobacz zestaw, który pomoże Ci cieszyć się z najlepszych rezultatów.

kompletny trening brzucha1.  Połóż się na plecach, ręce trzymaj za głową. Łokcie szeroko. Ugięte nogi unieś w górę (kąt 90 stopni). Napnij brzuch i eksplozywnie unieś barki w górę (brodę oderwij od mostka). Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

2. Połóż się na plecach, ręce trzymaj za głową. Łokcie szeroko. Ugnij nogi w stawie kolanowym. Jedną stopę połóż na kolano drugiej nogi. Unieś barki, skręć tułów i spróbuj dotknąć przeciwległym łokciem kolana uniesionej nogi. Łokcie trzymaj cały czas na zewnątrz. Powtórz 30 razy i zmień stronę.

3. Połóż się na plecach. Ręce wzdłuż tułowia. Eksplozywnym ruchem unieś wyprostowane nogi w górę (w końcowej fazie unieś lekko biodra). Powoli opuszczaj nogi w dół. Bez dotykania podłogi wróć do pozycji wyjściowej. Jeżeli nie jesteś w stanie utrzymać pleców na podłodze, umieść swoje ręce pod pośladkami.

4. Połóż się na plecach. Ręce za głową. Przyciągnij łokieć (skręcając tułów) do przeciwległego kolana. W tym momencie, trzymaj drugą nogę wyprostowaną nad ziemią. Zmień stronę.

5. Usiądź na podłodze. Ręce umieść na biodrach lub podeprzyj się na przedramionach. Unieś nogi w górę i opuszczaj raz jedną raz drugą nogę. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać się w pozycji siedzącej wykonaj standardowe nożyce : połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia.

6. Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Ugnij kolana w stawie kolanowym. Lekko unieś tułów  w górę i na przemian dotykaj raz jednej, raz drugiej kostki. Postaraj się, aby Twój ruch był bardzo głęboki. Nie przesuwaj bioder.

7. Podeprzyj się na przedramionach. Ciało w linii prostej. Brzuch napięty. Oddychając regularnie wytrzymaj w pozycji 60 sekund.

8. Połóż się na brzuchu. Trzymaj ręce wyprostowane nad głową. Eksplozywnie unieś ramiona i nogi w górę. Powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Całą serię wykonaj 3 razy!

Koniecznie daj mi znać jak Ci poszło 😉