Niezawodne sposoby na realizację swoich postanowień noworocznych!Nowy Rok to czas postanowień. W tym roku chciałabym, żeby wszystkie z Waszych postanowień się spełniły! Tego Wam życzę z całego serca!!! Dodaję kilka niezawodnych sposobów:

SKUP SIĘ NA KONKRETNYCH CELACH

Niech Twoim celem nie będzie po prostu bycie w formie. Bądź konkretna i wyznacz sobie konkretne cele. Przykładowo, jeśli chcesz mieć płaski brzuch, wyznacz ilość centymetrów, które chcesz zgubić. Jeśli chcesz biegać szybciej, pomyśl o konkretnym czasie, w którym chcesz przebiec 1 km.

Sporządź listę i  miej ją ze sobą wszędzie. Często przypominaj sobie o swoich celach, a ich osiągnięcie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

ZMIEŃ SWOJE MYŚLENIE

Nie myśl o treningu czy jedzeniu w kategoriach wyrzeczeń czy poświęcenia. Postaraj się myśleć o tym, co takie treningi czy jedzenie w prawidłowy sposób, Ci dają. Sama nie zawsze uwielbiam swoje treningi, ale uwielbiam uczucie jakie mi dają przez resztę dnia. Nie zawsze też uwielbiam jeść zdrowo, ale za to uwielbiam energię, którą to jedzenie mi daje. Rozmiar ciuchów to ukryta nagroda;)

NIE PORÓWNUJ SIĘ DO INNYCH

Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój postęp i Twoja konsekwencja w działaniu. Porównywanie się do kogoś, kto na przykład biega szybciej lub chodzi częściej na siłownię, nie ma sensu. Trzymaj się swojego planu i zapisuj swoje postępy.

NAGRADZAJ SIĘ
Powiedzmy, że Twoim celem jest zrzucić 10kg w 3 miesiące. Do tego celu, dodaj sobie również cele krótkoterminowe, a za ich realizację…wybierz sobie nagrodę. Pamiętaj tylko, by nagradzać się pozytywnymi rzeczami, które nie kłócą się z dążeniem do Twojego celu. Przykładowo, zamiast iść do baru z koleżankami, wybierzcie się razem na zakupy do Twojego ulubionego sklepu :)

WYZNACZAJ SOBIE REALISTYCZNE ZASADY

Jeśli wydaję Ci się, że jedzenie idealnie to dla Ciebie plan nie do wykonania, wyznacz sobie zasadę, której realistycznie będziesz mogła się trzymać, na przykład 80/20 – wybieraj zdrowsze produkty w 80% przypadków.

Czy masz jakieś swoje sprawdzone pomysły? Podziel się i pomóż innym osiągnąć cel.