Wałek, roller, fit roller, foam roller, pianka do masażu – czy obiły Ci się kiedyś o uszy te nazwy? O tak zwanych rollerach mówi się dużo, już nie tylko przy treningu sportowym, ale i rekreacyjnym. Coraz częściej pojawia się on również na siłowniach. Coraz częściej mówi się również o korzyściach jakie przynosi jego regularne stosowanie. Sama jestem wielkim zwolennikiem i pisałam już post na ten temat. Koniecznie przeczytaj – Czym jest foam roller i dlaczego powinnaś go używać? Dzisiaj jednak nie o tym.

Coraz częściej słyszę pytanie – jaki roller wybrać?  Oczywiście, jeżeli coś jest skuteczne, staje się również popularne. Jeśli popularność rośnie – rośnie i konkurencja – wybór staje się trudniejszy!

Czym jest foam roller i dlaczego powinnaś go używaćJeśli chodzi o tego typu produkty, ja jestem wierna jednej firmie – TP Therapy. Sama produktów posiadam bardzo dużo, a sam roller używam już od  kilku dobrych lat. Początkowo firma ta, była popularna jedynie w USA, a sam roller uzyskał tam miano numeru 1 (ranking Men’s Health).

Jeszcze kilka miesięcy temu, w Polsce produktów TP Therapy było mało. No ale co się sprawdza na Zachodzie, trafia i do Nas 😉 (z lekkim opóźnieniem, ale jest 😉

Roller, który szczerze mogę polecić, nieco różni się od standardowych wałków. Posiada on wypustki, które powodują, że masaż jest jeszcze bardziej efektywny. Jest twardy i nie zmienia swojego kształtu. Właściwie daje się na niego dożywotnią gwarancję (sama swój mam już kilka lat). No i można go kupić w różnych kolorach, w tym Drogie Panie – w kolorze różowym 😉 Zamów GRID ROLLER

Jeszcze raz załączam kilka ćwiczeń, z wykorzystaniem rollera (koniecznie również przeczytaj wcześniejszy post – link wyżej).

foam-rollerCzy udało Ci się kiedyś wypróbować? Jakie jest Twoje doświadczenie?

Czy wiesz, że roller możesz wykorzystać podczas treningów? Niebawem na blogu … 😉